Drevomikolaj palivové drevo

O nás

Som živnostník, ktorý sa venuje práci v lese. Naša činnosť pozostáva z ťažby drevnej hmoty, manipulácie na odvoznom mieste a prepravy dreva. Ďalej sa venujeme výrobe palivového dreva a predaju guľatiny, vlákniny, metrovice a polienok (krbového dreva). Na trhu pôsobíme od roku 2007. Za ten čas sme nadobudli dostatočné skúsenosti súvisiace so všetkými prácami ohľadom drevnej hmoty.


Palivové drevo

Vyrábame palivové drevo, vieme spracovať všetku vyťaženú drevnú hmotu. Pri výrobe palivového dreva je našou prioritou predať zákazníkovi kvalitné palivo, vyrobené z tvrdého listnatého dreva..

Pri palivovom dreve je dôležité rozlíšiť dve podstatné skratky:
1. prm – priestorový meter – drevo poštiepané a poukladané do priestoru 1x1x1m.
2. prms – priestorový meter sypaný – jedná sa o poštiepané a nasypané drevo do priestoru 1x1x1m.

Ponúkame prevažne čerstvé surové drevo o vlhkosti okolo 30-35%.
Na kúrenie je vhodné drevo o vlhkosti do 20%. Táto hodnota sa dosiahne dobrým skladovaním za približne jeden rok. Drevo je dobré skladovať chránené pred dažďom ale s prístupom vzduchu minimálne z dvoch strán, čo zaručí dostatočné vetranie.

Ťažba

Pracujeme hlavne v súkromných lesoch a urbárskych spoločnostiach v Čergovskom pohorí a Slanských Vrchoch. Vykonávame iba legálnu ťažbu vyznačenú lesným hospodárom. Našim cieľom je postupovať tak, aby sa pri ťažbe čo najmenej poškodil lesný porast, ktorý v lese ostáva pre ďalšie generácie. Poskytujeme vlastníkom aj možnosť odkúpiť drevo na pni, pri tom sa snažíme o čo najväčšie zhodnotenie vyťaženého dreva.

Ťažbu vykonávame traktorom UKT – Zetor 9641. Dvojnavijak s diaľkovým ovládaním plus rampovač.

Cena ťažby závisí podľa terénu, hmotnatosti a vzdialenosti porastu. Vždy je stanovená podľa dohody.


Cenník


Metrovica

 • Vhodné pre zákazníkov, ktorí chcú skladovať a sušiť drevo v dĺžke 1m a majú na to dostatočný priestor. Vyrába sa z vlákniny, nie z upratovania po ťažbe. Štiepané na hranu 12-15cm, pre dobrú manipuláciu.

 • Cena: 45€ / prm


Polienka - Krbové drevo

 • Polienka sú štiepané z vlákniny. Možné dĺžky polienok sú 25, 33, 40 a 50 cm. Hrana štiepania je úmerná dĺžke polienka od 5-15cm.

Krbové drevo - voľne sypané

 • Drevo sa ukladá do kovových paliet na sklade, z ktorého sa potom vysypáva do korby nákladného auta. 1 paleta = 1,5prm.

 • Cena: 50€ / prm


Krbové drevo paletované

 • Polienka sú uložené na palete 1,2x1,2m a zabalené do sieťovanej fólie. Drevo je naukladané do valcového tvaru do celkovej výšky 1,4m. Veľkou výhodou tohto balenia je, že drevo môže takto zabalené stáť aj niekoľko rokov čo zaručí jeho dokonalé vysušenie. 1 paleta = 1,6prms.
  Pri odbere paletovaného dreva je záloha za paletu 10€.

 • Cena: 65€ / paleta - čerstvé
  Cena: 80€ / paleta - sušené


Doprava

 • Cena za dopravu - 1,2€ / 1km
  Nakládka, Vykládka 15€ / 20 minút

 • Všetky ceny sú uvedené vrátane DPH.

Doprava

Dopravu vykonávame špeciálne upraveným autom s nosnosťou 7 ton. Rozmery korby sú 2,2x4x1,4m. Auto má hydraulickú ruku na nakládku a vykládku metrovice, vlákniny a guľatiny. Polienka voľne sypané je možné iba vyklopiť z korby.

Maximálne je možné naložiť:
 • Metrovicu - 10prm.
 • Polienka - 9prm / 12prms
 • Vláknina dĺžky 4-5m – 6,5m3
 • DrevoMikolaj

  Prosím počkajte...